Vietinis SEO (Local SEO arba Local Search) yra galinga skaitmeninės rinkodaros strategija, kurios tikslas – pagerinti internetinės svetainės matomumą ir reitingą paieškos sistemų rezultatų puslapyje, konkrečioje geografinėje vietovėje. Ši technika tampa vis svarbesnė įmonėms, norinčioms pritraukti daugiau vietinių klientų ir padidinti pajamingumą. Babandysime panagrinėti vietinio SEO svarbą, pagrindinius veiksnius turinčius įtakos vietinės paieškos reitingui, ir veiksmus, kurių gali imtis įmonės, siekdamos optimizuoti vietinį SEO.

VIETINĖ PAIEŠKA
Vietinis SEO yra labai svarbus įmonėms, kurios priklauso nuo vietinių klientų.

Vietinio SEO svarba

Vietinis SEO yra labai svarbus įmonėms, kurios priklauso nuo vietinių klientų. Augant mobiliesiems įrenginiams ir paieškai balsu, vis daugiau žmonių naudojasi paieškos varikliais, kad surastų vietines įmones. Remiantis „Google“ atliktais tyrimais, 46 % visų paieškų Google yra vietinės, o 76 % tokių paieškų interesantų per 24 valandas skambina arba apsilanko fizinėje parduotuvėje. Vietinis SEO padeda įmonėms susisiekti su potencialiais klientais savo vietovėje ir padidinti jų matomumą internete.

Vietinės paieškos reitingą įtakojantys veiksniai

Keletas veiksnių galinčių turėti įtakos tinklapio vietos paieškos reitingui:

„Google“ mano verslas

„Google“ mano verslas yra nemokamas įrankis, leidžiantis įmonėms valdyti savo buvimą internete sistemoje „Google“, įskaitant „Google“ žemėlapių sąrašą ir „Google“ paieškos rezultatus. Išsamus ir tikslus „Google“ mano verslo profilis gali padėti įmonėms pasirodyti vietinės paieškos rezultatuose ir pagerinti jų paieškos reitingą.

NAP citatos

NAP reiškia vardą, adresą ir telefono numerį. NAP citatos yra įmonės pavadinimo, adreso ir telefono numerio paminėjimas kituose internetiniuose tinklapiuose. Nuoseklios ir tikslios NAP citatos gali padėti įmonėms įsitvirtinti internete ir pagerinti vietinės paieškos reitingą.

Atsiliepimai ir įvertinimai

Internetinės apžvalgos ir įvertinimai gali turėti didelės įtakos įmonės vietos paieškos reitingui. Teigiami atsiliepimai ir aukšti įvertinimai gali padėti įmonėms išsiskirti vietos paieškos rezultatuose ir pritraukti daugiau potencialių klientų.

Tinklapio optimizavimas

Tinklapio optimizavimas apima svetainės turinio, struktūros ir metažymų optimizavimą paieškos sistemoms. Tai apima svetainės pavadinimo žymų, meta aprašymų, antraščių ir turinio optimizavimą atitinkamiems raktiniams žodžiams.

Atgalinės nuorodos

Atgalinės nuorodos yra nuorodos iš kitų svetainių, nukreipiančios į įmonės internetinį tinklapį. Aukštos kokybės atgalinės nuorodos iš autoritetingų internetinių svetainių pagerina įmonėms paieškos reitingą ir įtakoją  prekinio ženklo žinomumui.

Vietinė paieška
Internetinės apžvalgos ir įvertinimai gali turėti didelės įtakos įmonės vietos paieškos reitingui.

Vietinio SEO atlikimo veiksmai

Štai pagrindiniai žingsniai, kuriuos rekomenduoja SEO specialistai įmonės, kurios siekia atlikti vietinį SEO:

Sukurkite „Google“ mano verslas paskyrą ir jį optimizuokite

Įmonė turėtų sukurti „Google“ mano verslo profilį ir užtikrinti, kad visa informacija būtų išsami ir tiksli. Tai apima nuotraukų, aprašymų ir darbo valandų pridėjimą.

Sukurkite NAP citatas

Įmonės turėtų užtikrinti, kad jų NAP citatos būtų nuoseklios ir tikslios visuose internetiniuose kataloguose ir platformose.

Skatinkite atsiliepimus ir įvertinimus

Įmonės turėtų skatinti savo klientus palikti atsiliepimus ir įvertinimus „Google“ mano verslo profilyje ir kitose internetinėse apžvalgų platformose. Tai prisideda prie tinklapio reitingo gerinimo ir motyvuoja  daugiau klientų apsilankyti.

Optimizuokite puslapio turinį

Įmonės turėtų optimizuoti savo internetinės svetainės turinį, struktūrą ir metažymes atitinkamiems raktiniams žodžiams ir frazėms. Tai apima atitinkamų antraščių, pavadinimų ir metaaprašų naudojimą.

Kurkite aukštos kokybės atgalines nuorodas

Įmonės turėtų sutelkti dėmesį į aukštos kokybės atgalinių nuorodų gavimą iš autoritetingų tos paties verslo krypties internetinių svetainių. Tai padidins prekinio ženklo žinomumą ir pagerins tinklapio reitingą paieškos sistemų rezultatų puslapyje.

Papildoma informacija iš SEO paslaugų tematikos Elektroninės komercijos SEO

Skambink dabar Skip to content