Vaizdo įrašai yra esminė internetinės rinkodaros dalis. Įrašai padeda įmonėms sukurti patrauklesnį turinį ir sąveikauti su savo auditorija. Tačiau vien sukurti vaizdo įrašų neužtenka. Internete tiek daug vaizdo įrašų turinio, todėl svarbu optimizuoti savo vaizdo įrašus, kad jie išsiskirtų iš minios. Šiuo atveju padės SEO vaizdo įrašams. Vaizdo įrašų SEO yra vaizdo įrašų optimizavimo paieškos sistemoms procesas, siekiant pagerinti  matomumą ir padidinti galimybes, kad potencialūs klientai jus surastų.

Aptarsime geriausią SEO vaizdo įrašams praktiką.

Video marketingas
Vaizdo įrašai yra esminė internetinės rinkodaros dalis.

Kodėl vaizdo įrašų SEO yra svarbus

Vaizdo įrašų SEO yra svarbus, nes jis gali padėti jūsų vaizdo įrašams užimti aukštesnę vietą paieškos sistemos rezultatų puslapiuose (SERP). Tai reiškia, kad jūsų vaizdo įrašai bus geriau matomi potencialiems klientams, ieškantiems su susijusiais raktiniais žodžiais. Optimizuodami vaizdo įrašus paieškos sistemoms padidinsite tikimybę sulaukti daugiau peržiūrų, daugiau įsitraukimo ir galiausiai konversijų.

Raktažodžių tyrimas

Pirmasis žingsnis optimizuojant vaizdo įrašus paieškos sistemoms yra raktinių žodžių tyrimas. Raktinių žodžių tyrimas yra raktinių žodžių ir frazių, kuriuos jūsų tikslinė auditorija naudoja ieškodama su jūsų verslu susijusio turinio, nustatymo procesas. Nustačius šiuos raktinius žodžius, galite optimizuoti vaizdo įrašų pavadinimus, aprašymus ir metažymas, kad padidintumėte jų tinkamumą ir matomumą paieškos sistemų rezultatų puslapiuose.

Vaizdo įrašo pavadinimo optimizavimas

Jūsų vaizdo įrašo pavadinimas yra vienas iš svarbiausių vaizdo įrašų SEO veiksnių. Tai pirmas dalykas, kurį potencialūs žiūrovai pamatys ieškodami vaizdo įrašų paieškos sistemose arba vaizdo įrašų bendrinimo platformose. Video įrašo pavadinimas turi būti glaustas, apibudinantis turinį ir iš daug raktinių žodžių. Idealiu atveju jis neturėtų būti ilgesnis nei 60 simbolių.

 

Vaizdo įrašo aprašomojo teksto kūrimas

Vaizdo įrašų aprašymai suteikia papildomos informacijos apie vaizdo įrašą ir pagerina jo matomumą paieškos variklių rezultatų puslapiuose. Vaizdo įrašo tekstas turi būti glaustas, daug raktinių žodžių , bei neturėtų būti ilgesnis nei 155 simboliai.

Vaizdo įrašų žymų naudojimas

Vaizdo įrašo žymos yra raktiniai žodžiai, naudojami vaizdo įrašo turiniui apibūdinti. Jos padeda paieškos sistemoms suprasti, apie ką yra jūsų vaizdo įrašas ir tai pagerins jo matomumą paieškos sistemų rezultatų puslapiuose. Turėtumėte naudoti plačių ir konkrečių žymų derinį, kad užtikrintumėte, jog vaizdo įrašas būtų priskirtas tinkamai  kategorijai ir labai tikėtina, kad jis bus rodomas atliekant susijusias paieškas.

 

Video rinkodara
Jūsų vaizdo įrašo pavadinimas yra vienas iš svarbiausių vaizdo įrašų SEO veiksnių

Aukštos kokybės vaizdo įrašų turinio kūrimas

Be vaizdo įrašo pavadinimo, aprašo ir žymų optimizavimo, svarbu sukurti aukštos kokybės vaizdo įrašo turinį. Aukštos kokybės vaizdo įrašo turinys padidins įsitraukimą ir paskatins žiūrinčiuosius bendrinti jūsų vaizdo įrašą su kitais. Tai padidins jūsų vaizdo įrašo matomumą ir padidins jo galimybes užimti aukštesnę vietą paieškos sistemų rezultatų puslapiuose.

Vaizdo įrašo optimizavimas „Youtube.com“ platformai

„Youtube.com“ yra didžiausia pasaulyje vaizdo įrašų bendrinimo platforma, turinti daugiau nei 2 milijardus aktyvių vartotojų. Vaizdo įrašų optimizavimas „Youtube.com“ pagerins jų matomumą ir padidins galimybes, kad potencialūs klientai juos surastų. Įvertinus geriausios praktikas, kaip optimizuoti vaizdo įrašus „YouTube“, tai apims daug raktinių žodžių turintį pavadinimą, aprašo ir žymų naudojimą, subtitrų pridėjimą ir vaizdo įrašo reklamavimą per socialinę žiniasklaidą ir kitus kanalus.

Vaizdo įrašo optimizavimas kitoms platformoms

Be „Youtube“, yra ir kitų vaizdo įrašų bendrinimo platformų, kurias galite naudoti reklamuodami savo vaizdo įrašus, pvz., „Vimeo“, „Dailymotion“ ir „Facebook“. Kiekviena platforma turi savo geriausią vaizdo įrašų SEO praktiką, todėl svarbu atlikti tyrimą ir atitinkamai optimizuoti vaizdo įrašus.

Vaizdo įrašų SEO sėkmės įvertinimas

Norėdami nustatyti vaizdo įrašų SEO pastangų sėkmę, turėtumėte stebėti vaizdo įrašo našumą naudodami SEO analizės įrankius.

„Analytics“ įrankiai gali suteikti vertingų įžvalgų apie jūsų vaizdo įrašų našumą, įskaitant peržiūrų skaičių, įtraukimą ir konversijų rodiklius. Analizuodami šiuos duomenis galite priimti pagrįstus sprendimus, kaip optimizuoti būsimus vaizdo įrašus ir pagerinti bendrą vaizdo įrašų rinkodaros strategiją.

Papildomos informacijos iš SEO ĮVADAS skaitykite sekančiame straipsnyje SOCIALINĖ ŽINIASKLAIDA IR SEO

Skambink dabar Skip to content