Jei esate svetainės administratorius ar skaitmeninės rinkodaros specialistas, norintis pagerinti tinklapio reitingus paieškos sistemų rezultatų puslapiuose, svarbu žinoti apie juodosios skrybelės SEO praktiką, kuri gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Apžvelgsime juodos skrybelės SEO praktikas, kurių reikia vengti ir ką turėtumėte daryti, kad pagerintumėte savo svetainės SEO.

SEO paslaugos

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) yra esminis skaitmeninės rinkodaros aspektas ir apima įvairių taktikų naudojimą siekiant aukštesnio reitingo paieškos sistemos rezultatų puslapiuose (SERP). Nors kai kurios SEO praktikos yra teisėtos ir etiškos, kitos – ne ir jos vadinamos juodosios skrybelės SEO.

Black Hat SEO taktika skirta manipuliuoti paieškos algoritmais, apgauti vartotojus ir įgyti nesąžiningą pranašumą prieš konkurentus. Nors kai kurios iš šių taktikų gali lemti trumpalaikį reitingų padidėjimą, jos nėra tvarios ir gali užtraukti griežtas nuobaudas, įskaitant svetainių uždraudimą ar tinklapio indeksavimo panaikinimą Google, Bing ir kitose paieškos sistemose.

Black hat seo
Black Hat SEO praktika skirta manipuliuoti paieškos algoritmais

Kas yra Black Hat SEO?

„Black Hat“ SEO reiškia neetišką SEO praktiką, kuri pažeidžia paieškos sistemos nuostatas ir bando manipuliuoti tinklapio reitingavimo algoritmais. Šios taktikos skirtos greitiems rezultatams pasiekti, tačiau gali sukelti ilgalaikę žalą jūsų internetinės svetainės reputacijai ir patikimumui.

Kai kurios „Black Hat“ SEO praktikos apima raktinių žodžių užpildymą, pridengimą, paslėptą tekstą, nuorodų fermas, nuorodų pirkimą, straipsnių sukimą, pasikartojantį turinį, įėjimo puslapius, slaptus peradresavimus, neigiamą SEO ir socialinės žiniasklaidos šlamštą.

Raktinių žodžių užpildymas

Raktinių žodžių užpildymas apima pernelyg didelį raktinių žodžių naudojimą puslapyje, siekiant manipuliuoti jo reitingavimu. Ši praktika gali apimti nesusijusių raktinių žodžių pridėjimą arba įterpimą į metažymes, alt žymas, antraštes arba turinį. Dėl to gali pablogėti naudotojų patirtis, sumažėti įsitraukimas ir be abejo bus taikomos nuobaudos iš paieškos sistemų.

Užuot rašinėję visur raktinius žodžius, sutelkite dėmesį į aukštos kokybės, informatyvaus turinio kūrimą, kuriame atitinkami raktiniai žodžiai būtų natūraliai panaudoti.

Maskavimas

Maskavimas yra juodosios skrybėlės SEO technika, apimanti skirtingo turinio rodymą paieškos sistemų tikrintuvams ir naudotojams. Šia praktika siekiama apgauti paieškos sistemas pateikiant optimizuotą turinį tikrinimo programoms ir nesusijusį turinį naudotojams. Tai pažeidžia „Google“ nuostatas ir bus baudžiama žeminant tinklapio rodiklius.

Užuot pridengę, įsitikinkite, kad jūsų svetainės turinys yra pasiekiamas ir naudotojams, ir paieškos sistemų tikrintuvams. Neslėpkite teksto ar nuorodų savo svetainėje.

Paslėptas tekstas

Paslėptas tekstas apima teksto slėpimą tinklalapyje, kad būtų galima manipuliuoti jo reitingavimu. Ši praktika gali apimti balto teksto naudojimą baltame fone arba naudoti per mažus šriftus, kad vartotojai negalėtų jų perskaityti. Tai apgaulinga praktika, dėl kurios paieškos sistemos jūsų svetainę nubaus (sumažins poziciją).

Užuot slėpę tekstą, sutelkite dėmesį į aukštos kokybės, informatyvaus turinio, apimančio atitinkamus raktinius žodžius ir lengvai skaitomą bei suprantamą jo kūrimą.

Nuorodų fermos

Nuorodų fermos yra tinklapių tinklai, kurie susiejami vieni su kitais, kad būtų galima manipuliuoti paieškos sistemų reitingavimu. Ši praktika skirta greitai padidinti atgalinių nuorodų į svetainę skaičių, tačiau tai yra juodos kepurės SEO praktika, už kurią paieškos sistemos tikrai nubaus.

Užuot naudoję nuorodų fermas, sutelkite dėmesį į aukštos kokybės natūralų atgalinių nuorodų kūrimą, kurdami vertingą turinį, kurį kiti norėtų susieti.

Perkamos nuorodos

Nuorodų pirkimas yra juodos skrybelės SEO praktika, kuri apima mokėjimą kitoms svetainėms, kad administratoriai patalpintų nuorodas į atsitiktinės temos turinį (turinys ne pagal veiklos rūšį) ir iš jo nukreiptų į jūsų svetainę. Tai manipuliavimo praktika, pažeidžianti paieškos sistemų taisykles. Užuot pirkę nuorodas, sutelkite dėmesį į santykių su kitomis svetainėmis kūrimą ir vertingo turinio kūrimą, į kurį kiti norėtų pateikti natūralias nuorodas.

Black Hat SEO
„Black Hat“ SEO reiškia neetišką SEO praktiką

Straipsnio perdarymas

Straipsnio perdarymas apima programinės įrangos naudojimą esamam turiniui perrašyti, kad būtų sukurtas naujas, tariamai unikalus turinys. Dėl šios praktikos dažnai sukuriamas prastos kokybės, neįskaitomas turinys, kuris pažeidžia autorių teisių įstatymus, o paieškos sistemos už tai baudžia.

Užuot perrašinėja straipsnį, sutelkite dėmesį į originalaus, aukštos kokybės turinio kūrimą, kuris teikia vertę jūsų auditorijai.

Pasikartojantis turinys

Pasikartojantis turinys reiškia turinį, kuris rodomas keliuose tinklalapiuose arba svetainėse. Tokia praktika gali sukelti painiavą naudotojams ir paieškos varikliams, o paieškos varikliai skirs baudą vėliausiai patalpinusiai svetainei.

Užuot naudoję pasikartojantį turinį, sutelkite dėmesį į unikalaus, vertingo kiekvienam tinklalapiui ir interneto svetainei turinio kūrimą.

Nukreipiantys tinklalapiai

Permetimo tinklalapiai yra tinklalapiai, sukurti tik paieškos sistemoms, o ne naudotojams. Jie dažnai apima raktinių žodžių užpildymą ir nukreipia vartotojus į kitą tinklalapį ar internetinę svetainę. Ši praktika yra apgaulinga ir pažeidžia paieškos sistemų nuostatas.

Užuot naudoję nukreipiančius tinklalapius, sutelkite dėmesį į aukštos kokybės, informatyvaus turinio kūrimą, kuris teikia vertę jūsų auditorijai ir yra pasiekiamas tiek vartotojams, tiek paieškos sistemų tikrintuvams.

Slapti peradresavimai

Slapti peradresavimai apima naudotojų peradresavimą į kitą tinklalapį nei tas, kurį jie ketino aplankyti. Tokia praktika gali būti klaidinanti ir apgaulinga naudotojams, dėl ko paieškos sistemos tikrai sumažins jūsų svetainei reitigus.

Užuot naudoję slaptus peradresavimus, įsitikinkite, kad svetainės naršymas ir URL yra aiškūs ir nuoseklūs, o naudotojus peradresuokite tik tada, kai to reikia.

Juodosios skrybelės SEO
svarbu žinoti apie juodosios skrybelės SEO praktiką

Juodasis SEO

Juodasis SEO apima juodosios skrybelės SEO taktikos naudojimą prieš konkurentų svetainę, kad pakenktų jos reitingams. Tokia praktika yra neetiška ir gali užtraukti griežtas nuobaudas arba teisinius veiksmus.

Užuot naudoję juodajį SEO, sutelkite dėmesį į savo svetainės SEO tobulinimą ir santykius su kitomis svetainėmis bei savo prekinio ženklo žinomumo populiarinimą.

Socialinės žiniasklaidos šlamštas

Socialinės žiniasklaidos šlamštas apima automatinių įrankių naudojimą, skirtą šlamštui siųsti socialinės žiniasklaidos platformose su nuorodomis į jūsų internetinę svetainę. Ši praktika yra manipuliacinė ir gali užtraukti nuobaudą arba pašalinimą iš socialinės žiniasklaidos platformos.

Vietoj šlamšto socialiniuose tinkluose, sutelkite dėmesį į aukštos kokybės, įtraukiančio turinio kūrimą savo socialinės žiniasklaidos kanaluose ir santykių su auditorija kūrimui.

Papildomos informacinės medžiagos iš SEO ĮVADAS temos skaitykite sekančiame straipsnyje SEO ĮRANKIAI

Skambink dabar Skip to content