Jei turite interneto svetainę, jums tikrai prireiks SEO specialisto. Šis straipsnis suteiks jums aiškų supratimą apie tai, ką daro SEO specialistas ir kodėl reikia jo paslaugų. Taip pat aptarsime, kaip rasti gerą SEO specialistą ir kaip jis padės pasiekti interneto svetainės žinomumą ir potencialių klientų srautus į svetainę.

SEO specialistas
SEO yra trumpinys nuo angliško termino „Search Engine Optimization“

Kas yra SEO?

Prieš kalbėdami apie SEO specialisto funkcijas, svarbu žinoti, kas yra SEO. SEO yra trumpinys nuo angliško termino „Search Engine Optimization“, tai yra procesas, kurio metu interneto svetainės turinys ir techninė dalis tobulinamos, kad geriau būtų reitinguojamas tinklapis paieškos sistemų rezultatų puslapyje.

Ką atlieka SEO specialistas?

SEO specialistas yra asmuo, turintis specialias žinias apie SEO. Jis naudoja savo įgūdžius ir patirtį, kad pagerintų tinklapio pasiekiamumą ir matomumą internete. Šis darbas apima:

Keyword research ir analizę

SEO specialistas atlieka keyword research (raktažodžių tyrimą) ir analizę, kad rastų tinkamiausius raktažodžius interneto svetainės turiniui. Jis ieško žodžių, kuriuos žmonės naudoja ieškodami informacijos, susijusios su jūsų verslo sritimi ir įtraukia juos į tinklalapio turinį.

Tinklapio techninė priežiūra

SEO specialistas turi suprasti techninį SEO, kad būtų galima atlikti tinkamas interneto svetainės technines priežiūras. Jis analizuoja svetainės greitį, saugumą, struktūrą, serverio konfigūraciją ir kitus techninius niuansus, kad užtikrintų, jog interneto svetainė yra pasiekiama ir patogi vartotojui.

Tinklapio optimizacija

SEO specialistas padeda optimizuoti svetainės turinį. Jis rašo ir redaguoja tinklalapių pavadinimus, meta aprašymus, URL adresus, teksto struktūrą ir kitus elementus, užtikrindamas, jog jie atitinka SEO reikalavimus.

Raktažodžių tyrimas
SEO specialistas padeda optimizuoti svetainės turinį

Nuorodų kūrimas

SEO specialistas taip pat padeda kurti nuorodas (link building), kad pagerintų svetainės reputaciją ir matomumą. Jis keičiasi nuorodomis su kitomis interneto svetainėmis, tuom keldamas tinklapio matomumą ir žinomumą.

Kaip rasti gerą SEO specialistą?

Geras SEO specialistas yra tas, kuris žino, kaip tinkamai pritaikyti SEO taisykles svetainės optimizacijai ir kurio veikla yra etiška ir efektyvi. Taigi, kaip rasti gerą SEO specialistą?

SEO specialisto įgyvendintų projektų įvertinimas

Prašykite SEO specialisto parodyti ankstesnius projektus ir jų rezultatus. Tai padės jums suvokti jų darbo kokybę ir matyti, kaip jų darbas gali atitikti jūsų verslo poreikius.

Klientų atsiliepimai

Svarbu sužinoti, ką apie SEO specialisto darbą sako jo ankstesni klientai. Peržiūrėkite klientų atsiliepimus, kad pamatytumėte, ar jie yra patenkinti specialisto darbu ir ar jis padėjo jiems pasiekti tikslus.

 

Konsultacijos su keliais SEO specialistais

Paprastai SEO meistras siūlo nemokamus ar pigius konsultacijų paketus, kad galėtumėte pasikalbėti su juo ir sužinoti daugiau apie jo darbą ir patirtį. Susisiekite su keliais specialistais, kad galėtumėte palyginti jų patirtį ir pasirinkti geriausią.

Kaip SEO specialistas gali padėti pasiekti jūsų verslo tikslus?

SEO specialistas gali padėti jums pasiekti įvairius verslo tikslus. Štai keli pagrindiniai būdai, kaip SEO specialistas padės jums pasiekti užsibrėžtus tikslus:

Padidinti lankytojų srautą į tinklapį

SEO meistras padės jums padidinti srautą į tinklapį, atkreipdamas dėmesį į SEO optimizaciją ir nuorodų kūrimą. Tai padidins interneto svetainės matomumą paieškos sistemose ir padidins lankytojų srautą.

Konversijų rodiklių padidinimas

SEO specialistas taip pat padės jums padidinti konversijų rodiklius. Tai gali būti pasiekiama patobulinus internetinės svetainės turinį, optimizuojant tinklalapių pavadinimus ir aprašymus, bei patobulinus svetainės tinklalapių užkrovimo greitį ir lengvai naviguojamą tinklapio struktūrą.

Tinklapio autoriteto kėlimas

SEO specialistas padidins jūsų tinklapio autoritetą per nuorodų kūrimą iš aukštos kokybės internetinių svetainių, kas yra svarbus faktorius, kuris pagerins svetainės reitingą paieškos sistemose.

Konkurentu stebejimas
SEO specialistas padidins jūsų tinklapio autoritetą

Konkurentų stebėjimas

SEO meistras gali stebėti konkurentus ir padėti jums kurti efektyvesnę SEO strategiją. Tai apima stebėjimą, kaip konkurentai naudoja SEO ir deda pastangas optimizuoti savo internetinę svetainę.

SEO specialisto veiklos etikos taisyklės

SEO specialisto veikla turi būti grindžiama etikos taisyklėmis. Tai apima:

Nešališkumas

SEO specialistas turi dirbti nešališkai ir atsižvelgti į jūsų verslo poreikius, o ne į savo asmenines pažiūras ar interesus.

Etiškas elgesys

SEO meistras turi laikytis etikos taisyklių ir teisės aktų, kad jo veikla būtų etiška ir teisėta. Dažniausiai tai vadinami „White Hat” (‘Organic” arba „Ethical SEO“ ) SEO specialistai.

SEO sprendimas

SEO specialistas turi pateikti realistinius ir teisingus internetinės svetainės optimizacijos planus ir rezultatus, kad jūs galėtumėte suvokti, ką jis gali padaryti ir kaip tai gali paveikti jūsų verslą.

Apibendrinimas

SEO specialistas padės jums pasiekti verslo tikslus per efektyvią ir etišką SEO optimizacijos veiklą. Svarbu rinktis su išsilavinimu  ir patyrusį specialistą, kuris padės jums įgyvendinti tinklapio optimizacijos tikslus. Pabaigai, saugokitės „BlackHat” SEO specialistų!

Daugiau įdomių straipsnių iš temos SEO ĮVADAS skaitykite sekančiame straipsnyje SEO PROBLEMOS

Skambink dabar Skip to content