Ar įmanoma generuoti atgalines nuorodas nekuriant turinio?

Ar įmanoma generuoti atgalines nuorodas nekuriant turinio?

Atgalinių nuorodų kūrimas neabejotinai yra viena iš kontraversiškiausių ir dažniausiai aptarinėjamų temų, kai yra kalbama apie SEO. Tai visai nesunku suprasti, nes praktiškai nėra įmanoma rikiuotis geresnėse „Google“ rezultatuose be nuorodų, kurios nuveda atgal į Jūsų puslapį. Taip yra kuriamas autoritetas internetinėje erdvėje, kuris matuojamas pagal pastarųjų kiekį ir kokybę. Net ir anksčiau minėtoji paieškos sistema svetainėms neleidžia manipuliuoti jomis, o atradusi tokius atvejus skiria specifines nuobaudas, kurios prasideda nuo nedidelių trukdymų iki katastrofinių rezultatų.

Visi tie, kurie užsiima įvairiomis SEO praktikomis, akylai stebi naujausius paieškos sistemų pakitimus bei rimtai žiūri į jos pateikiamas rekomendacijas. Todėl kuriamos nuorodos yra su kokybišku, aktualiu turiniu, kuris iš tiesų atitinka lankytojų lūkesčius. Ši praktika yra patogi ir savaime suprantama, kad populiari, tačiau dabar pagvildensime kitą klausimą: Ar įmanoma kurti atgalines nuorodas nekuriant jokio turinio?

Norint atsakyti į šį klausimą, reikėtų suprasti, kad turinys atlieka ne vieną, o net kelias funkcijas. Pirmiausia, tai yra puikus būdas apipavidalinti Jūsų veiklą ir sukurti naudą galutiniam vartotojui, nes tiesiog kemšant sausas nuorodas sunku, ką nors pasiekti. Šiuo atveju kalbama ir apie viduje esantį turinį, kuris gali puikiai pasitarnauti SEO rezultatams. Tokiu atveju, sukurtos nuorodos nebus pašalintos, pažymėtos kaip brukalas, nes kartais net ir tos kurios nuveda į aukšto lygio turinį gali būti neigiamai priimtos paieškos sistemų ar puslapio, kuriame kuriate turinį, administratorių.

Tuo tarpu kalbant apie išorines nuorodas, viskas, ką galima „saugiai“ patalpinti kituose puslapiuose neša vienokią ar kitokią naudą. Tarkime, kad galite parašyti straipsnį, kuris bus įdomus ir suteiks vertingos informacijos lankytojams, o svarbiausia, kad bus patalpintas aukšto lygio svetainėje, tai viską galima nukreipti pas save ir taip sugeneruoti papildomą vartotojų srautą. Tarkime, kad neapsiribojate vienu tekstu, tai progresuojant galėsite bendradarbiauti su vis didesniais rašytojais ar naujienų portalais ir to pasėkoje gausite dar kokybiškesnių atgalinių nuorodų.

Tuo tarpu, jeigu norite sąsajų su kitomis svetainėmis nekurdami jokio turinio, tai šiuo atveju iš karto susiduriate su dvejomis problemomis: 

Pirmiausia, neturėsite galimybės paprastai kurti išorinių nuorodų. Vietoje to, paprasčiausiai pasikliausite tomis, kurias sukuria kiti vartotojai ar Jūs patys. Tai yra nepavydėtina situacija, nes jas generuoti labai sunku. Aišku, kad įmanoma, bet tai kainuos. Pavyzdžiui, Jūsų puslapiu pasidalinti gali kokia ne pelno siekianti organizacija, aišku už atitinkamą pinigų sumą. Galbūt iš Jūsų koks nors milžiniškas naujienų portalas norės paimti interviu ir ten galėsite pridėti savo nuorodą. Kad ir kaip tai nemaloniai skambėtų, tačiau nekuriant turinio toli nenueisite.

Ir vis tiek čia atsiranda kita problema, tai yra neturėsite ką parodyti savo puslapio lankytojams, kurie ateis paspaudę pateiktą nuorodą. Kai kuriais atvejais, svetainės puikiai išgyvena tiesiog rodydamos savo pagrindinį, kontaktų ar parduotuvės puslapį, tačiau dažniausiai visi nori matyti kokybišką ir aktualų turinį

Taigi, atsakymas į užduotą klausimą yra toks: gal ir galima generuoti nuorodas nekuriant savo turinio, tačiau tai kainuoja ženkliai daugiau laiko ir pastangų, o rezultatai ne visada atsiperka.

Susiję straipsniai: Kodėl tinkamas puslapio dizainas yra ypač svarbus?

Parašykite komentarą

Consent Management Platform by Real Cookie Banner