Jūs, kaip internetinės svetainės administratorius investavote daug laiko, pastangų ir materialinių resursų optimizuodami ją paieškos sistemoms. Kartais  pastangos neduoda norimų rezultatų ir inernetinė svetainė reitinguojama ne taip gerai, kaip turėtų būti. Čia jau yra svarbus SEO problemos sprendimas.

Aptarsime dažnai pasitaikančias SEO problemas, kurios įtakoją tinklapio reitingą ir matomumą, bei pateiksime naudingų patarimų, kaip išspręsti problemas.

SEO problemos
Aptarsime dažnai pasitaikančias SEO problemas

SEO problemų supratimas

Prieš įsigilindami į  SEO problemas, pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra SEO ir kodėl jis svarbus interneto svetainei. SEO „Search Engine Optimization” reiškia tinklapio optimizavimo procesą, siekiant padidinti matomumą ir aukštą reitingą paieškos sistemų rezultatų puslapiuose.

Paieškos sistemos naudoja sudėtingus algoritmus, kad nustatytų, kurias interneto svetaines reitinguoti aukščiau pagal konkrečias paieškos užklausas. Šie algoritmai atsižvelgia į įvairius veiksnius, tokius kaip interneto svetainės turinys, vartotojo patirtis, užkrovimo greitis, atgalinės nuorodos ir daugelis kitų techninių aspektų.

SEO problemos, tai netikslumai, dėl kurių paieškos sistemos negali tinkamai tikrinti, indeksuoti ir reitinguoti  svetainės. Šios problemos gali kilti dėl įvairių priežasčių, pvz., techninių klaidų, prasto turinio, neteisingų nustatymų ir kt…

Dažnos SEO problemos

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių SEO problemų, kurios turi įtakos interneto svetainės reitingui ir matomumui:

Lėtas tinklalapio užkrovimo greitis

Puslapio užkrovimo greitis yra svarbus veiksnys, turintis įtakos interneto svetainės reitingui ir naudotojų patirčiai. Dėl lėtos interneto svetainės užkrovimo gali padidėti atmetimo rodiklis, sumažėti vartotojų įsitraukimas ir galiausiai žemesnis reitingas.

Norėdami pašalinti šią problemą, galite naudoti tokius įrankius kaip „Google PageSpeed Insights“ arba „GTmetrix“, kad išanalizuotumėte savo interneto svetainės greitį ir nustatytumėte tobulinimo sritis. Kai kurie įprasti patarimai, kaip pagerinti puslapio greitį, yra vaizdų optimizavimas, CSS ir JavaScript failų sumažinimas ir turinio pristatymo tinklo (CDN) naudojimas.

 

SEO problema
Čia jau yra svarbus SEO problemos sprendimas

Pasikartojantis turinys

Pasikartojantis turinys reiškia turinį, kuris rodomas keliuose interneto svetainės tinklalapiuose arba kitose svetainėse. Paieškos sistemos gali nubausti interneto svetaines, kuriose yra pasikartojančio turinio, nes tai sukelia painiavą ir prastą vartotojo patirtį.

Norėdami pašalinti šią problemą, galite naudoti tokius įrankius kaip Copyscape arba Siteliner, nustatymui dėl pasikartojančio turinio svetainėje. Nustačius pasikartojantį turinį, galite jį pašalinti arba naudoti kanonines žymas, kad nurodytumėte pirminį turinio šaltinį.

Neveikiančios nuorodos

Neveikiančios nuorodos yra nuorodos, nukreipiančios į tinklalapius, kurių nebėra, arba pateikiančios 404 klaidą. Neveikiančios nuorodos gali pakenkti interneto svetainės lankytojų patirčiai ir priversti paieškos sistemas sumažinti svetainės reitingą.

Norėdami pašalinti šią problemą, galite naudoti tokius įrankius kaip „Google Search Console“ arba „Broken Link Checker“, nustatant neveikiančias nuorodas tinklapyje. Kai nustatote neveikiančias nuorodas, galite jas pašalinti arba nukreipti į atitinkamus tinklalapius.

 

SEO problema
Dažnos SEO problemos

Trūksta metažymių arba jos yra neteisingos

Meta žymės yra HTML žymos, kurios paieškos sistemoms teikia informaciją apie jūsų svetainės turinį. Jei metažymės nėra arba jos yra neteisingos, gali sumažėti reitingai ir vartotojo patirtis.

Norėdami pašalinti šią problemą, galite naudoti įrankius, pvz., „Screaming Frog“ arba „Moz“, kad išanalizuotumėte interneto svetainės metažymas ir nustatytumėte trūkstamas arba neteisingas. Nustačius problemas, galite atnaujinti metažymes, įtraukdami atitinkamą ir tikslią informaciją.

Prastas tinklapio turinys

Turinys yra labai svarbus veiksnys, turintis įtakos interneto svetainės reitingui ir naudotojų patirčiai. Prastos kokybės turinys, trumpas turinys arba turinys, kuris neatitiko vartotojo lūkesčių, gali pakenkti tinklapio reitingui.

Norėdami pašalinti šią problemą, galite naudoti įrankius, pvz., „Google Analytics“ arba „Google Search Console“, kad išanalizuotumėte naudotojų elgesį ir nustatytumėte tobulintinas sritis.

Papildomos informacijos iš SEO įVADAS temos skaitykite sekančiame straipsnyje SEO METODIKA

Skambink dabar Skip to content