Optimizavimas už tinklalapio ribų reiškia visus veiksmus, atliekamus ne jūsų internetinėje svetainėje, siekiant pagerinti jos reitingą paieškos sistemų rezultatuose. Tai apima nuorodų kūrimą, socialinių tinklų rinkodarą ir kitą veiklą, kuri padidina jūsų internetinės svetainės matomumą ir autoritetą internete. Aptarsime už tinklapio ribų optimizavimo strategijas ir kaip jas efektyviai įgyvendinti.

Išorinis SEO
Tai apima nuorodų kūrimą, socialinių tinklų rinkodarą ir kitą veiklą

Nuorodų kūrimas

Nuorodų kūrimas – tai aktyvių nuorodų (Hyperlink) gavimo iš kitų internetinių svetainių į jūsų svetainę procesas. Aktyvios nuorodos taip pat žinomos kaip atgalinės nuorodos arba įeinančios nuorodos. Jos svarbios, nes paieškos sistemos jas laiko kitų internetinių svetainių pasitikėjimo balsais. Kuo daugiau aukštos kokybės atgalinių nuorodų bus į jūsų tinklapį, tuo aukštesnės bus pozicijos paieškos sitemų rezultatų puslapiuose.

Kas apsprendžią gerą atgalinę nuorodą?

Gera atgalinė nuoroda turėtų būti:

 • Susijusi su jūsų internetinės svetainės turiniu
 • Iš svetainės, kuri turi aukštą domeno autoritetą
 • Iš svetainės, kuri turi didelį puslapio autoritetą
 • Iš svetainės, kurioje yra geras nuorodų profilis
 • Iš svetainės, kurioje yra natūralus nuorodų profilis

Kaip įsigyti atgalinių nuorodų?

Yra keli būdai gauti atgalines nuorodas:

 • Svečių skelbimai (postai) kitose internetinėse svetainėse
 • Dalyvavimas forumuose ir internetinėse bendruomenėse
 • Bendrinamų infografikų ir vaizdų kūrimas
 • Santykių su kitais svetainių administratoriais kūrimas

Kurti aukštos kokybės turinį,  kurį norėtų susieti kitos internetinės svetainės

Ko vengti atgalinėse nuorodose?

Įsigijant atgalines nuorodas, svarbu išvengti:

 • Atgalinių nuorodų pirkimo
 • Nuorodų fermų arba automatinių nuorodų kūrimo įrankių naudojimo
 • Žemos kokybės turinio kūrimo, skirto tik atgalinėms nuorodoms
 • Keitimosi nuorodomis su kitomis svetainėmis tik atgalinių nuorodų tikslais
ISORINIS SEO
Socialinės žiniasklaidos rinkodara apima jūsų internetinės svetainės ar prekės ženklo reklamavimą

Socialinių tinklų rinkodara

Socialinės žiniasklaidos rinkodara apima jūsų internetinės svetainės ar prekės ženklo reklamavimą tokiose socialinės žiniasklaidos platformose kaip „Facebook“, „X“ ir „Instagram“, „Pintarest” ir t.t… Tai veiksmingas būdas padidinti tinklapio matomumą ir pritraukti srautą į internetinę svetainę. Štai keletas socialinės žiniasklaidos rinkodaros strategijų, kurias galite naudoti:

Bendrinamo turinio kūrimas

Bendrinamo turinio kūrimas yra veiksmingas būdas padidinti internetinės svetainės matomumą socialinėje žiniasklaidoje. Bendrinamas turinys – tai įtraukiantis, informatyvus ir linksmas turinys. Tai toks turinys, kuriuo žmonės nori dalintis su savo draugais ir sekėjais.

Bendravimas su savo auditorija

Bendravimas su savo auditorija yra svarbus, nes padeda užmegzti santykius ir pasitikėjimą su sekėjais. Galite bendrauti su savo auditorija atsakydami į komentarus, prašydami atsiliepimų ir bendrindami naudotojų sukurtą turinį.

Influencerių rinkodara

Influencerio rinkodara apima bendradarbiavimą su influenceriais socialinėje žiniasklaidoje, siekiant reklamuoti jūsų tinklapį ar prekės ženklą. Influenceriai yra žmonės, kurie turi daug sekėjų socialinėje žiniasklaidoje ir gali daryti įtaką sekėjų nuomonei ir elgsenai.

Vietinis SEO

Vietinis SEO reiškia tinklapio optimizavimą vietiniams paieškos rezultatams gauti. Tai svarbu, jei turite fizinę vietą arba teikiate paslaugas konkrečioje geografinėje vietovėje. Štai keletas vietinių SEO strategijų, kurias dažnai naudoja SEO specialistai, teikdami SEO paslaugas:

„Google“ mano verslas paskyros sukūrimas

Susikurti paskyrą „Google“ mano verslas, nes jis leidžia valdyti, kaip jūsų įmonė rodoma „Google“ žemėlapiuose ir „Google“ paieškoje. Galite pridėti savo verslo informaciją, darbo valandas, nuotraukas, video pristatymą ir atsiliepimus.

Lokalizuoto turinio kūrimas

Lokalizuoto turinio kūrimas yra svarbus, nes jis padeda taikyti konkrečias geografines sritis. Galite sukurti lokalizuotą turinį rašydami tinklaraščio įrašus apie vietinius įvykius, kurdami vaizdo įrašus, kuriuose pristatomas jūsų verslas šioje vietovėje, ir optimizuoti svetainę pagal vietinius raktinius žodžius.

Vietinių citatų kūrimas

Vietinių citatų kūrimas apima verslo informacijos įtraukimą į vietinius katalogus, apžvalgų svetaines ir kitas internetines svetaines. Tai padeda stiprinti jūsų verslo autoritetą ir patikimumą toje vietovėje.

Susipažinti su papildoma informacine SEO paslaugų medžiaga galite sekančiame straipsnyje TECHNINIS SEO

Skambink dabar Skip to content