Jei esate rinkodaros specialistas ar svetainės administratorius, turbūt žinote, kad optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) yra labai svarbus internetiniai svetainei. Yra daug SEO įrankių, kurie pagerina svetainės reitingą paieškos sistemoje ir padeda pritraukti daugiau srauto į ją. Aptarsime vienus iš populiariausių SEO įrankių, kuriuos galite naudoti norėdami optimizuoti savo internetinę svetainę.

SEO programinė įranga

Prieš aptariant konkrečius SEO įrankius, svarbu suprasti, kas yra SEO įrankiai ir kaip jie gali būti naudingi tinklapiui. SEO įrankiai yra programinės įrangos, padedančios svetainių administratoriams ir skaitmeninio marketingo specialistams optimizuoti internetinės svetainės reitingą paieškos sistemose. Šie įrankiai gali padėti nustatyti technines svetainės problemas, išanalizuoti konkurenciją ir atskleisti tobulinimo galimybes.

seo irankiai
Yra daug SEO įrankių, kurie pagerina svetainės reitingą paieškos sistemoje

Google Analytics

„Google Analytics“ yra nemokamas žiniatinklio analizės įrankis, suteikiantis svetainių administratoriams vertingų įžvalgų apie  srautą į tinklapį ir lankytojų elgesį. Naudodami „Google Analytics“ galite stebėti svetainės lankytojų skaičių, iš kur ateina ir kuriuose tinklalapiuose lankosi, kiek užtrunka juose. Taip pat galite stebėti svetainės atmetimo rodiklį, svetainėje praleistą laiką ir konversijų rodiklius.

Google Search Console

„Google Search Console“ yra nemokamas „Google“ SEO įrankis, teikiantis tinklapių administratoriams informaciją apie svetainės našumą „Google“ paieškos rezultatuose. Naudodami „Google Search Console“ galite matyti, pagal kuriuos raktinius žodžius svetainė reitinguojama, kurie tinklalapiai pritraukia daugiausiai srauto ir kurie tinklalapiai sulaukia daugiausią paspaudimų.

Ahrefs

„Ahrefs“ yra populiarus SEO įrankis, suteikiantis svetainių administratoriams išsamių įžvalgų apie jų svetainės atgalinių nuorodų profilį. Naudodami Ahrefs galite matyti, kurie tinklapiai nukreipia į jūsų svetainę, kurie tinklalapiai gauna daugiausiai atgalinių nuorodų ir pagal kokius raktinius žodžius jūsų tinklapis yra reitinguojamas. „Ahrefs“ taip pat siūlo daugybę kitų SEO įrankių, įskaitant raktinių žodžių tyrimo įrankį ir turinio naršyklę.

SEMrush

SEMrush yra „viskas viename“ SEO įrankis, siūlantis įvairias funkcijas, įskaitant raktinių žodžių tyrimą, svetainių auditą ir konkurentų analizę. Naudodami SEMrush galite stebėti svetainės reitingą paieškos sistemose, analizuoti konkurenciją ir rasti naujų raktinių žodžių galimybių.

Moz Pro

„Moz Pro“ yra dar vienas „viskas viename“ SEO įrankis, siūlantis įvairias funkcijas, įskaitant tinklapių auditą, raktinių žodžių tyrimą ir atgalinių nuorodų analizę. Naudodami „Moz Pro“ galite stebėti tinklapio reitingą paieškos sistemose, stebėti atgalinių nuorodų profilį ir analizuoti konkurenciją.

Screaming Frog

„Screaming Frog“ yra tinklapio tikrinimo įrankis, padedantis nustatyti technines svetainės problemas, kurios turi  įtakos reitingams paieškos sistemose. Naudodami Screaming Frog galite nuskaityti visą tinklapį ir nustatyti tokias problemas, kaip neveikiančios nuorodos, pasikartojantis turinys ir trūkstamos metažymos.

Yoast SEO

„Yoast SEO“ yra populiarus „WordPress“ papildinys, padedantis optimizuoti svetainės SEO. Naudodami Yoast SEO galite lengvai pridėti metažymų, optimizuoti turinį pagal konkrečius raktinius žodžius ir generuoti XML svetainių schemas.

Google PageSpeed Insights

„Google PageSpeed Insights“ yra nemokamas „Google“ įrankis, padedantis nustatyti pasirinktos internetinės svetainės problemas, kurios tiesiogiai susiję su tinklalapių įkėlimo greičiu. Naudodami „Google PageSpeed Insights“ galite matyti, kurie svetainės elementai lėtina tinklalapio įkėlimo laiką, ir gauti rekomendacijų, kaip pagerinti internetinės svetainės našumą.

SEO irankis
. SEO įrankiai yra programinės įrangos, padedančios svetainių administratoriams ir skaitmeninio marketingo specialistams

Raktinių žodžių įrankis (Keyword Tool)

Keyword Tool

Raktinių žodžių įrankis yra populiarus raktinių žodžių tyrimo įrankis, padedantis rasti naujų raktinių žodžių variantų jūsų internetinės svetainės turiniui. Naudodami raktinių žodžių įrankį galite sugeneruoti ilgų raktinių žodžių sarašą, kuriuos galėsite taikyti savo turinyje, kad pagerintumėte svetainės reitingą paieškos sistemoje.

Ubersuggest

„Ubersuggest“ yra nemokamas Neilo Patelio SEO įrankis, suteikiantis internetinių svetainių administratoriams įvairių funkcijų, įskaitant raktinių žodžių tyrimą, svetainių auditą ir atgalinių nuorodų analizę. Naudodami Ubersuggest galite stebėti svetainės reitingą paieškos sistemoje, analizuoti konkurenciją ir rasti naujų raktinių žodžių galimybių.

Majestic

Majestic yra SEO įrankis, kuris specializuojasi atgalinių nuorodų analizėje. Naudodami Majestic galite analizuoti savo internetinės svetainės atgalinių nuorodų profilį, stebėti konkurentų atgalines nuorodas ir nustatyti galimybes patobulinti savo atgalinių nuorodų profilį.

BuzzSumo

BuzzSumo yra turinio tyrimo įrankis, padedantis nustatyti populiarų internetinį turinį jūsų verslo nišoje. Naudodami „BuzzSumo“ galite matyti, kurie straipsniai ir temos sulaukia daugiausiai bendrinimo socialiniuose tinkluose ir atgalinės nuorodos. Ši informacija gali padėti jums sukurti turinį, kurį labiau tikėtina, kad bendrintų ir su kuriuo susietų nuorodas.

Sekantį straipsnį iš temos SEO ĮVADAS galite skaityti paspaudę ant nuorodos SEO MOBILIESIEMS ĮRENGINIAMS

Skambink dabar