Išorinis SEO

Išorinis SEO

Kiekvieną kartą startuojant su nauja internetine svetaine yra atliekamas dviejų rūšių SEO, tai yra išorinis ir vidinis. Pastarieji yra taikomi norint pagerint skirtingas puslapio detales, tačiau pagrindinius rezultatus ir didžiausią naudą daro puslapio optimizacija iš išorės. Aišku, kad tai nėra taikoma tik atvejais, kai yra paleidžiamas naujas projektas, o neretai ir tiems, kurie gyvuoja jau ne vienerius metus.

Tai yra procesas, kuris leidžia Jūsų internetinei svetainei tapti labiau pastebimai įvairiausiose paieškos sistemose. Kaip galima suprasti vien iš pavadinimo, tai yra visi veiksmai, kurie yra daromi puslapio išorėje pasitelkiant įvairiausias nuorodas, o ne jos viduje. Atliekant šiuos veiksmus pastaroji tampa vis dažniau pastebima „Google“ algoritmų, ko pasėkoje ji po truputį kopia per pozicijas „Google“ rezultatuose. Aišku, kad tai darant bet kaip, rezultatai dažniausiai nėra pasiekiami, o kartais viskas gali turėti net neigiamų pasekmių. Pavyzdžiui, svetainė gali nukristi į paskutinius „Google“ puslapius arba iš viso dingti iš jų. Šiame procese yra panašiai, kaip socialiniuose tinkluose: reikia nuolatos sekti naujoves, inovacijas ir mados tendencijas, nes greičiausiai viskas kas buvo efektyvu prieš metus, dabar yra jau pasenę ir neveiksminga.

Galima sakyti, kad išorinis SEO prisideda prie aktyvios puslapio demonstracijos įvairiose ne tik socialinėse, bet ir skaitmeninėse platformose, o tai reiškia, jog kartu jis turi būti optimizuojamas įvairiems paieškos varikliams. Pirmas ir dažniausiai rekomenduojamas šio proceso žingsnis yra straipsnių rašymas ir jų kėlimas į įvairiausias platformas. Tai yra įvairūs tinklaraščiai, vietinės svarbos naujienos ir t.t.. Atrodytų, kad nieko ypatingo, bet patikėkite, tai yra turbūt vienintelis teigiamas būdas „Google“ robotukams atpažinti, kas pas jus per turinys ir apskritai, ką jūs veikiate. To pasėkoje galima prieiti prie sekančio žingsnio, tai yra atgalinių nuorodų kūrimo, kurias reikia patalpinti kituose internetiniuose puslapiuose. Būtent jos ir atlieka pagrindinį išorinio paieškos variklių optimizacijos darbą, o kuo didesnis jų kiekis yra, tuo galima pademonstruoti geresnius rezultatus. Tikslaus nurodymo, kokiu formatu ir kur jos turi būti pateiktos kaip ir nėra, tai gali būti ne tik tekstai, bet ir įvairiausios nuotraukos, tačiau viskas turi būti talpinama tik aukštos kokybės bei gerus reitingus turinčiuose internetiniuose puslapiuose. Reiškiasi, kad pridėjus nors ir tūkstantį nuorodų į neaiškios kilmės svetaines, rezultatai beveik visada išliks tokie pat, o jeigu ir pagerės, tai tik labai trumpam laikui, o po to seks žaibiškas kritimas žemyn.

Išorinės nuorodos turi labai svarbią rolę tam, kad būtų pagerintas internetinės svetainės reitingas. Tai yra tarsi trečiųjų šalių patvirtinimas paieškos varikliams, kad būtent jos rekomenduoja ją. Tiesa sakant, taip jau yra ganėtinai senai, o tiksliau nuo pat „Google“ atsiradimo laikų. Būtent tinkamų nuorodų, kurios bus susijusios su Jūsų svetainės turiniu gali padėti verslo augimui. Dauguma SEO specialistų nėra linkę dalintis jomis išoriniuose puslapiuose, nes tai dažnai yra labai daug laiko reikalaujantis procesas, kuris kartais užtrunka ilgiau nei visa likusi optimizacija. Bet nepagailėjus laiko ir pastangų, tai gali ženkliai pagerinti reitingus paieškos sistemose, o to pasėkoje puslapis sulauks daugiau lankytojų. Aišku, kad pridedant nuorodas kitose oficialiose svetainėse reikia iš tikrųjų pasitikėti jomis. Taip pat reikia suprasti, kad tekste pateikiama nuoroda turi atitikti Jūsų kuriamą turinį, o priešingu atveju tai gali neigiamai atsiliepti paieškos sistemų reitingams.

Neretai išorinė paieškos variklių optimizacija yra pavadinama strategine puslapio kūrimo proceso dalimi. Tiksliau, visos SEO operacijos padeda išsikovoti savo vietą internetinėje erdvėje. Aišku, kad tam reikia viską įvykdyti kaip įmanoma greičiau ir tiksliau, o vartotojai bus pasiekti palaipsniui gerinant pozicijas.

Daugiau apie šią procedūrą galima sužinoti čia: https://www.bernardinai.lt/kaip-daryti-isorini-seo/

Skaityti daugiau; VIDINIS SEO

Skambink dabar Skip to content