Spalio mėnesio algoritmų atnaujinimas: kova su „spam‘u“

Spalio mėnesio algoritmų atnaujinimas: kova su „spam‘u“

„Google“ oficialiai patvirtino, kad paieškos rezultatuose visame pasaulyje ir visomis kalbomis bus išleistas algoritmo atnaujinimas, kuris bus skirtas kovai su šlamštu. Pasak jų, jis pasirodys jau šį spalį, o tai reiškia, kad laukti ilgai nebereikės, nes greičiausiai tai įvyks per keletą ateinančių dienų. Praktikoje yra taip, jog tiksli informacija apie šlamšto atnaujinimus pateikiama retai, išskyrus atvejus, kai jie taikomi tam tikro tipo „spam‘ui“, tačiau tai yra neišvengiama paieškos sistemų dalis. 

„Google“ iš savo pusės reguliariai pateikia šlamšto naujinimus, kad išlaikytų paieškos rezultatų kokybę. Tai yra skirti automatizuotų Google sistemų tobulinimui, nes jos nuolat veikia fone tam, kad aptiktų šlamštą paieškos rezultatuose.

Jei laikotės „Google Search Essentials“, dar žinomų kaip „Google“ žiniatinklio valdytojo gairių bei rekomendacijų, tai tikėtina, kad jums nereikės daug jaudintis dėl 2022 m. spalio mėn. šlamšto atnaujinimo.

Sunku būti apkaltintu dėl tokių nusižeidimų, nes kaip nurodo „Google“ apibrėžimas, tai sunku padaryti, kai vartotojas tiksliai nežino kaip visa tai veikia. Galima sakyti, kad šiuo atveju yra taikomasi į tuos, kurie dabartinėje situacijoje, paprasčiausiai, piktnaudžiauja. Kadangi „Google“ turi griežtą nusistatymą, kuriuo ji vertina tokius atvejus, tai savaime suprantama, kad didžiausias dėmesys čia bus skirtas žemos kokybės svetainėms, kurios piktybiškai apgaudinėja vartotojus tam, kad jie kartais ir patys net nežinodami, pateiktų savo asmeninę informaciją arba įdiegtų kenkėjiškas programas.

Šlamšto atnaujinimai taip pat bus taikomi kitoms pasitaikančioms sukčiavimo aferoms bei kitiems internetiniams „blogiukams“, kurie bando reitinguoti save paieškos rezultatuose apsimesdami  puslapiais, kurie iš tiesų yra aktualūs vartotojams, tačiau realybėje taip iš tiesų nėra.

Nors tinklalapiai su netinkamu turiniu, kuris suteikia mažai vertės, gali būti laikomi kenksmingais, tačiau jie vis dėl to, bent jau dabar, neatitinka „Google“ šlamšto apibrėžimo. Tačiau šiuo atveju yra labiau tikėtina, kad silpnas turinys ne taip smarkiai nukentės nuo atnaujinto „Google“ turinio algoritmo.

Jei nesate garantuoti ar Jūsų puslapis bei kuriamos nuorodos atitinka „Google“ šlamšto apibrėžimą, tai šiuo atveju yra tikrai verta peržiūrėti naująjį „Google Search Essentials“ paaiškinimą. Pasak jo, net svetainės, kurios laikosi „Google Search Essentials“ reikalavimų, yra pažeidžiamos įsilaužtam šlamštui. Jei svetainė nėra tinkamai apsaugota, ji gali atlikti tokius „žygdarbius“ to net nežinodama.

Jei po šių metų spalio mėnesį išleisto šlamšto atnaujinimo Jūsų svetainės reitingas staiga nukris, būtų protinga peržvelgti svetainės saugumą ir ieškoti galimų „įsilaužėlių“. Kai puslapį pasiekia aukščiau paminėtieji, jos turinys būna pažeminamas paieškos rezultatuose arba visiškai pašalinamas iš „Google“ indekso.

Patys „Google“ teigia, kad gali prireikti mėnesių, kol tokie puslapiai atsigaus po tokio neigiamo šlamšto atnaujinimo poveikio, tačiau jei svetainė atliks reikiamus pakeitimus, tai viskas išsispręs savaime.

Susiję staripsniai: Ar socialiniai tinklai gali pagerinti SEO rezultatus?

Parašykite komentarą

Consent Management Platform by Real Cookie Banner