Kas yra SEO?

Kas yra SEO?

Kas yra SEO?

Išvertus į lietuvių kalbą pažodžiui SEO reiškia paieškos variklių optimizaciją arba metodą, kuris leistų demonstruoti aukštas pozicijas „Google“. Paprastai tariant, taip yra apibūdinimas procesas, kurio metu yra iškeliamos svetainės pozicijos pagal atitinkamų prekių ar paslaugų paiešką, kurios susijusios būtent su ta veikla. Dažniausiai čia yra apsiribojama „Google“, retsykiais „Bing“ sistema, tačiau retais atvejais yra dirbama ir su kitais paieškos varikliais. Taip yra dėl to, kad du pastarieji bent jau šiuo metu užima net 98 procentus rinkos. Žodžiu, per daug nenueinant į lankas, kuo geresnį matomumą gausite paieškos rezultatuose, tuo didesnė tikimybė, kad sulauksite daugiau lankytojų ir potencialių klientų.

Kaip SEO veikia?

Jau ankščiau paminėti paieškos varikliai („Google“ ar „Bing) naudoja automatinius robotukus, kurie nuolatos tikrina internetinę erdvę, eidami nuo vieno puslapio iki sekančio ir pagal gautą informaciją juos indeksuoja. Indeksavimą galima įsivaizduoti kaip didelę buhalterijos knygą su įvairiausiais mokėjimais, kurios galima labai lengvai atrasti vos tik prireikus. Maždaug taip pat yra ir su internetinėmis svetainėmis, kurios visos „Google“ sistemoje turi kažkokį reitingą.

Toliau algoritmai analizuoja visus indeksuotus puslapius pagal šimtus įvairiausių faktorių ir taip nusprendžia, kurie iš jų gali atsirasti paieškoje pagal nurodytus raktažodžius. Panašiai kaip koks geras bibliotekininkas, kuris gali pasakyti, kur rasti vietą ir knygą tam, kad būtų atsakyta į užduotus klausimus. Atsižvelgiant į jau buvusių lankytojų patirtį tie robotukai nusprendžia, kurią poziciją vis dėl to reikėtų atiduoto Jūsų internetinei svetainei pagal pateiktą užklausą.

Aišku, kad yra rodomi kelių rūšių rezultatai, tai yra apie dabar apibūdinamą SEO arba dar kitaip vadinamą organinę paiešką ir neorganinę ar mokamą reklamą. Aišku, kad antrasis variantas yra tikrai nesudėtingas, bet tikrai nemažai kainuoja, o jeigu palyginsime su paieškos variklių optimizacija, tai šie rezultatai paieškoje parodomi ypač greitai. Bet niekas nesako, kad tai yra geriau, nes jie būna išskirtinai pažymėti, o dar blogiau yra tai, kad žmonės ieškodami informacijos mėgsta juos praleisti iš viso. Mokamą reklamą gali padaryti beveik kiekvienas, bet su SEO yra sudėtingiau, nes tam reikia specifinių žinių ir apsišarvavimo kantrybe.

Galima visą SEO įskirstyti į kokius 5-6 faktorius ar dalis, atsižvelgiant į jų svarbą ir galutinį paieškos variklių optimizacijos rezultatą. Pavyzdžiui, turinio kokybė, raktažodžių atrinkimas yra svarbiausi, tačiau tikrai nereikia pamiršti pačio svetainės kodo bei jos prieinamumo „Google“ robotukams. Aišku, kad yra tai, kas veikia, tačiau taip pat nuolatos galima rasti to, kas pakenks paieškos rezultatams arba vadinamųjų neigiamų praktikų. Neretai norėdami pasiekti greitus ir ganėtinai lengvus rezultatus, kai kurie SEO specialistai tuo naudojasi, tačiau kaip sakoma „lazda turi du galus“ ir tikrai ne be reikalo, nes visas darbas bus labai greitai perprastas ir viso to autoriai atitinkamai nubausti. Iš pradžių gali pasirodyti, kad visos tos neigiamos praktikos veikia, tačiau bent jau mūsų praktikoje neteko matyti, jog kas nors su tuo praslystų. „Google“ tikrai mėgsta atsilyginti ir tokie puslapiai tiesiog šauna į paieškos užklausos dugną, o blogiausiais atvejais iš viso pradingsta.

Kodėl SEO yra toks svarbus internetiniam puslapiui?

Kalbant labai paprastai, dauguma lankytojų į internetinę svetainę ar parduotuvę ateina per organinę paiešką. Tarkime, kad nusprendėte įsigyti naują avalynę ir  suvedate į „Google“ paprasčiausią žodžių junginį „sportiniai batai“ ir iš karto atsiranda šimtai rezultatų, kurie parodo internetines sportbačių parduotuves. Tai pamatę tikrai neinate į antrąjį puslapį, o greičiau neradę reikiamos informacijos ar prekių, pakeičiate raktažodį, nes jau tiksliau žinote, ko norite. Realybė yra tokia, jeigu internetinė parduotuvė nėra pasidariusi paieškos variklių optimizacijos, tai galima sakyti, kad ji iš viso neegzistuoja. „Wolfgang Digital“ teigia, kad net 35 procentai lankytojų ateina per paprasčiausią „Google“ ar kitos sistemos paiešką, o tai yra tikrai nemažai.

Aišku, kad visada galima rinktis paprastesnį, trumpalaikį, tačiau greičiau suveikiantį reklamų principą, tai yra perkamas reklamas. Bet jeigu beveik visus pardavimus darote tik reklamų socialiniuose tinkluose pagalba, tai tikrai atsilieps galutiniam pelnui, nes tai ilgalaikėje perspektyvoje nėra jau taip pigu. Nors paieškos variklių optimizacija užtrunka ženkliai ilgiau, tačiau daugelis tai pasidarę tikrai įvertina gaunamą naudą. Kitas svarbus aspektas yra tas, kad „AD Words“ ir kitos panašaus principo reklamos veikia tik kurį laiką, tai yra tol, kol už juos yra mokama, o tuo tarpu SEO gali išlaikyti norimus rezultatus dar ne vieną mėnesį ar net metus.

Dabar šiek tiek skaičių: pirmoji vieta paieškos sistemoje gali sugeneruoti ne iki 30-ies procentų didesnį lankytojų srautą. Yra net sakoma, kad antrajame „Google“ puslapyje galima paslėpti bet ką, net lavoną, nes vis tiek jo ten niekas neras. Čia nėra kažkokia negirdėta naujiena, nes akivaizdu, jog pirmoji vieta sulauks daugiau dėmesio, nei kokia 12 arba apskritai bet kas toliau nei pirmasis dešimtukas.

Tarkime, kad puslapis ir be jokios atskiros paieškos variklių optimizacijos, per kažkokį stebuklą generuoja rezultatus (čia jau tikras stebuklas), tai papildomas SEO padės dar labiau pagerinti situaciją.

Kodėl SEO yra svarbus sėkmingai skaitmeninei rinkodarai?

Galime įsivaizduoti, kad gyvename kažkokiame akmens amžiuje ir dar nėra išmaniųjų ar kitų technologinių inovacijų. Tokiu atveju, tai taip, kam tas SEO, tačiau atsiradus internetui, atsirado ir daugiau galimybių patiems susirasti norimą informaciją net neatsistojus nuo kompiuterinio stalo. Paieškos variklių optimizacija yra gyvybiškai svarbi rinkodarai, nes vartotojai kasmet atlieka milijardus paieškų, o šis skaičius artimiausiu metu tikrai nežada susitraukti. Dažniausiai tai yra įvairiausi kasdieniniai klausimai apie įvairiausius produktus ar paslaugas. Jau tikriausiai matote, kur lenkiame, nes ta pati paieška yra puikus būdas generuoti organinį srautą į savo internetinį puslapį ir taip gauti galimybę atlikti papildomą pardavimą. Didesnis matomumas internetinėje erdvėje bei aukštų pozicijų „Google“ rezultatuose turėjimas, galų gale, tikrai padės demonstruoti geresnius rezultatus.

Pagaliau supratus, kas traukia lankytojus į vieną ar kitą internetinę svetainę, galima drąsiai koreguoti savo rinkodaros strategiją ir čia nėra kalbama tik apie puslapį. Tai galima daryti ir mokamomis reklamomis ne tik „Google“, bet ir socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „Facebook“ bei kt..

Kad ir kaip viskas atrodytų paprasta, tai yra naudoji tinkamas SEO praktikas ir srautas tiesiog ateina pats, bet viskas nėra taip lengva. Paskutiniaisiais metais paieškos sistemos tarsi evoliucionavo ir dabar pateikia išsamius atsakymus pačiame rezultatų puslapyje ir dėl šios priežasties kai kurios svetainės jau iš anksto praranda būsimus lankytojus. Todėl reikia suprasti, kad reikia ne tik puikuotis „Google“ rezultatų viršūnėje, bet ir save ten pristatyti įdomiai.

Žiūrėti daugiau: VIDEO PASLAUGOS

Skambink dabar